Úvodní stránka

Novinky

Chovatelská stanice

Jak to začalo

Naše feny a psi

Výstavy

Štěňata

Odchovy

Fotogalerie

Coursing

Standard PK

Historie PK

Kontakt a odkazy

Fenky v naší domácnosti

Nikyta * 21.8.2005
V roce 2005 jsme si pořídili první fenku pražského krysaříka. Dlouhosrstou Nikytu. Nikyta je správný akční krysařík. Je nunavná aportérka a skvělá společnice.
Omotala si páníčka nejen jeho kolem prstu. A mě přivedla k tak krásnému plemeni. Nikdy jsem nelitovala, že jsem si vzala fenku bez PP. To díky ní jsem propadla kouzlu malého Českého plemene. Učarovalo mi natolik,že jsem začala shánět informace na internetu. A časem jsem si domluvila štěňátko z CHS Proper Puppy.

Kritika Proper Puppy * 26.2.2010
A tak když jsem se v roce 2010 dočkala černé fenky s pálením,měla jsem obrovskou radost. A tak k nám přišla Kritika zvaná Kíťa, Kytka.Je to drobná fenečka s nádhernou hlavou. Velmi temperamentní,veselá a přítulná. Úspěšně jsme spolu zvládly několik výstav a bonitaci v Řásné r.2011. V roce 2012 mi byla přiznána CHS Bohemia Originál. 15.3.2010 se Kítě narodila 2 krásná štěňátka. Černá fenka Anné a čený dlouhosrstý pejsek André. Otcem štěňátek je Unir Černý ranch. Výstavní sezóna 2012 se Kítě velmi vydařila,získala opakované V1,CAC,titul nejhezčí fena na klubové výstavě v Milovicích,CAC na speciální výstavě a mnoho dalších ocenění.

Lorrainne Lio Mi Fedar * 9.3.2012
Naše smečka se rozrostla o fenku z CHS Fedar. Je to čilé štěně,které již zkouší výstavy. 2x získala VN1 a byla 3 nejhezčím dorostem na Výstavě neuznaných plemen FCI v Mladé Boleslavi v 09/2012.

André Bohemia original * 15.3.2012
Nechali jsme si ve spolumajitelství pejska z našeho prvního vrhu. Bydlí u Jitky Hoffmanové v Praze. Zatím je to malý puberťák, ale věříme, že z něho vyroste krásný pes.

Barbucha Bohemia original * 31.1.2013
Mám kamarádky s krásnými krysařsky v barvě hnědé s pálením. Proto,když se naší Kítě narodila fenka v této barvě bylo hned jasné, že zůstane doma. Otcem štěňátek je Havlíček Spero meliora. Dali jsme jí jméno Barbucha, ale říkáme jí i Čokoládko. Je to moc pěkná fenečka, jemnost zdědila po mamince, ale je podobná i Havlíčkovi. Má skvělou povahu, je velmi temperamentní, jak se na správného krysaříka patří. Již absolvovala 3 výstavy a vypadá velmi nadějně, stejně jako její bratr Buket. V září jsem s ní byla na krysolimpiádě. Zde si prvně vyzkoušela coursing. Vypadá, že z ní časem bude posila našeho coursingového týmu. Já společně s Barbuchou jsme zde vyzkoušely i další psí sport agility. To bavilo Barbušku víc a i mě to nadchlo. Takže ani Barbucha nebude gaučový povaleč, ale správný sporťák.

Aby se naše fenky nenudily,začaly jsme běhat coursing.Obě holky to moc baví a mají Cousingovou licenci a účastní se závodů. Máme štěstí na fajn lidičky,kteří dělají coursingové tréninky v Uněticích nebo na Okoři. Díky nim již i Lorrainne loví střapec a tak mám všechny fenky sportovně vedené

Plánujeme že se naše smečka postupně rozroste.

© cheva 2012